O NÁS

V našej chovateľskej stanici chováme Anglických bulteriérov s kvalitným exteriérom a typickou povahou. Kladieme dôraz na povahu, pretože správny bulík nie je len výstavný, či pracovný pes, ale v prvom rade vynikajúci spoločník a oddaný priateľ človeka.

 

Chovateľská stanica REVENTON BULLS bola zaregistrovaná v SKJ a medzinárodnom registri FCI, v roku 2008 ale nášho prvého bulteriéra sme vlastnili už dva roky predtým. Pre plemeno Anglického bulteriéra sme sa rozhodli vďaka jeho nesmierne priateľskej, spoločenskej povahe, oslovila nás jeho odvaha, húževnatosť a výzor „bieleho gavaliera“, aj keď náš prvý bulteriér má farbu čierna pásikavá.

Momentálne máme dvoch bulterierov, psa a suku. Naše psy sú chované v rodinnom prostredí s možnosťou voľného pohybu, čo znamená, že sú právoplatnými členmi našej rodiny. Chodia s nami na dovolenky, výlety, zúčastňujú sa všetkych rodinných udalosti. Bulteriéra nestretnete na každom kroku, preto sa snažíme priateľom, známim ale i cudzím luďom ukázať ich skutočnú povahu. Možno práve preto, sme trochu iná chovateľská stanica.....naši bulteriéry sú v prvom rade naši miláčikovia a štvornohý priatelia.

Pravidelne sa s nimi zúčastňujeme na výstavách, a to nie len na Slovensku ale po celej Európe, kde sme spoznali a stále spoznávame množstvo úžasných ľudí a priateľov.

Výstavy a chov anglických bulteriérov je pre nás koníčkom a našim jediným cieľom pri odchove šteniatok je kvalita chovu, to znamená zachovávať štandard plemena.

Krycie psy pre naše krytia vyberáme s ohľadom na vhodný rodokmeň, povahové i exteriérové kvality, tak aby i naše šteniatka mali v týchto ohľadoch čo najlepšie predpoklady. Snažíme sa o oživenie chovu v SR prílevom hodnotnej zahraničnej krvi.

 

Ivana a Jozef